Webinar 10 april | Från nyfikenhet till verklighet

AI i praktiken

Att AI kommer att revolutionera hur vi arbetar kan knappast ha undgått någon, och många av oss har nog testat oss fram både privat och i arbetet.

  • Men hur tar man steget från sporadiskt användande till att AI blir en del av verksamheten?
  • Hur kan vi på ett säkert sätt använda vår data och koppla våra egna system till t.ex ChatGPT.
  • Hur kan vi börja dra nytta av AI i verksamheten enkelt?

För att svara på den frågan har vi bjudit in Derek Hyppa, Head of Revenue Operations på Decisions. Derek kommer berätta om några av de sätt de nyttjar AI idag och insikter de fick under utvecklingen av metoderna.

Vi tror att de flesta borde börja testa att använda AI i sin affärsverksamhet, se möjligheterna och begränsningarna som finns tidigt utan att bygga allt runt det och vill visa hur andra gör det.


 

Vad kommer vi att visa under detta webinar?

  • Hur man med hjälpa av AI kan kan strukturera ostrukturerad kunddata för att användas i andra system och utveckla nya tjänster.
  • Hur du kan använda AI för att identifera mönster och samband i din egen kunddata som ni inte känner till för att underlätta arbetet och öka intäkter.
  • Hur man kan bygga en intern chatbot baserad på egen data för att underlätta i allt från försäljning till användarsupport.

 

Vår expertpanel:

Daniel Sundler

Daniel Sundler
IT Management and Automation, Zitac Consulting

Här ser du inspelningen igen

När
10 Apr 2024
Tid
11:30 - 12:20
Var
Online
Pris
Kostnadsfritt
Partner
Zitac Consulting
Sista anmälningsdag
2024-04-10